Katarzyna Szymczak 1

Dietetyk

Katarzyna
Szymczak

W gabinecie Dietetycznym Nutri Vita od wielu lat specjalizuję się w dietetyce klinicznej, zorientowanej na wspomaganie procesu zdrowienia pacjenta poprzez wprowadzenie odpowiedniego żywienia dietetycznego, które skutecznie uzupełnia konwencjonalne leczenie. Szczególnie bliska mi dziedzina to odchudzanie osób z chorobami dietozależnymi: cukrzycą, zaburzeniami lipidowymi oraz zburzeniami przewodu pokarmowego. Zajmuję się również pacjentami z chorobami autoimmunizacyjnymi tj. alergiami, nietolerancjami pokarmowymi, chorobami tarczycy i innymi.

Wyksztalcenie zdobyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia, a następnie ukończyłam w Dietetykę i planowanie żywienia w Wyższej Szkole im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Połączenie tych dwóch dziedzin pozwoliło mi odkryć zupełnie inny aspekt żywienia. Spojrzeć na dietę z innej strony, uwzględniając punkt widzenia biologii organizmu, fizjologii, a także reakcji naszego ciała na poszczególne składniki żywieniowe.

Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje, poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach naukowych, kongresach oraz szkoleniach tematycznych. Kilka lat doświadczania w tej branży nauczyło mnie, że aktualna wiedza to skuteczne narzędzie do najwyższej jakości usług i spełnienie oczekiwań najbardziej wymagającego klienta.

Obszar moich zainteresowań nieustannie wzbudzają zagadnienia z zakresu naturalnej suplementacji, ale w mojej codziennej pracy tylko w uzasadnionych przypadkach sięgam po to narzędzie. Dodatkowo, proces diagnostyki skomplikowanych problemów żywieniowych, zamierzam poszerzyć o nutrigenomikę, noworozwijajcą się wiedzę w obszarze żywienia człowieka, która na podstawie badań genetycznych pozwoli precyzyjnie dobrać dietę uzasadnioną biologicznie.

Prywatnie jestem osobą wesołą, z poczuciem humoru, dużą empatią do ludzi. W wolnych chwilach czerpię satysfakcję z obecności mojej rodziny. Otaczam się ludźmi, na których mogę polegać tworząc zespół, by móc skutecznie Państwu pomagać. Czerpię ogromną frajdę ze swojej pracy, a momenty kiedy widzę zmianę nie tylko w wyglądzie, ale przede wszystkim w samopoczuciu i stylu życia, są tymi chwilami, które utwierdzają mnie w 100%, że to co robię ma sens, dając wymierny efekt w sukcesie moich klientów.

Masz pytanie?

Rezerwacja wizyty